מתוך כתבה שפורסמה בעיתון: https://plastictime.co.il/

מכונת הזרקה של TOYO- אחת המתזמנת ייצור עם שתי תבניות במקביל תוך ביצוע ותיזמון של שלב הקירור מחוץ למכונה.

את TOYO היפנית מייצגת מולטיפק פלסטיק הישראלית כבר 30 שנים. הדבר ניכר ביחס החם של TOYO לחברה שהשתקף גם בתצוגה בעברית שהועמדה לטובת המבקרים מהארץ, אותה העמידה מולטיפק פלסטיק (תמונה 1). דוב נוימן, מנכ"ל מולטיפק פלסטיק שמספר: "התחלתי את העבודה שלי עם הנשיא הנוכחי של TOYO. עשינו דרך ארוכה יחד של 30 שנים ואולי אפילו נפרוש יחד כשיגיע הזמן". לאחרונה הקימה TOYO מערך תמיכה בחלקי חילוף הנמצא באירופה וכך צמצמה משמעותית את זמני האספקה.

צוות מולטיפק פלסטיק בתערוכת ה-K 2019

סדרת מכונות Si-6S החדשה

בתערוכה ה-K 2019 הוצגה מכונת ההזרקה מהסדרה החדשה Si-6S בכוח נעילה של 100 טון. המכונה תוכננה במיוחד לקצבי הזרקה מהירים ליישומי אריזה. בתערוכה ייצרה המכונה גביעי PP במשקל של 14.5 גר' ובזמן מחזור של 2.8 שניות. צריכת האנרגיה של המכונה נמוכה במיוחד ועמדה על 3.76kW/hr.

הסדרה החדשה מאופיינת במסילות לינאריות עם אחיזה טרפזית שמונעות תזוזה ושומרות על מקביליות תמידית. מערכת בקרה חדשה הציגה את כל הפרמטרים במסך מגע מתקדם שכמעט ולא הכיל כפתורים בולטים נוספים. מערכת בקרה זו מסוגלת להציג גם גרפים ותמונות ממצלמות המותקנות בתבנית או על גבי הרובוט העובד לצד המכונה. אפשרות נוספת היא צפייה בתוכנית המכונה, שרטוטים וכן להכניס נוטיפיקציות למפעיל המכונה. תצוגת המסך ניתנת להדפסה וכן ניתן לשמור את הנתונים על התקן נייד. הבקרה כולה מחוברת גם לאפליקציה לטלפון הסלולרי שיכולה לשלוט במקביל על עד 32 מכונות המחוברות אליה.

בקרה מתקדמת למכונות TOYO המאפשרת שליטה גם דרך הטלפון הנייד, עד 32 מכונות המחוברות בו זמנית.

 תא ייצור חדש- Multi Mold

תא ייצור שלם (Multi Mold) הוצג בתערוכה. התא, שפותח בשילוב Canon, הדגים עבודה עם 2 תבניות על גבי מכונת הזרקה אחת כאשר שתיהן מחוברות על מסילות ומוזרקות אחת אחרי השנייה. לאחר ההזרקה של תבנית אחת, מוזזת התבנית החוצה מהמכונה ומסיימת את שלב הקירור שלה מחוץ למכונה. בזמן הזה – נכנסת התבנית השנייה לעבודה בתוך המכונה וגם היא עוברת הזרקה כאשר בשלב הקירור נעשה מחוץ למכונה.

את המערכת הזו ניצלה TOYO לייצור חלק ייחודי שבתהליך הזרקה סטנדרטי לא ניתן לייצרו. התבנית הראשונה ייצרה צינור בצורת S בשני חלקים. חלקים אלו נכנסו לתבנית השנייה, שם עברו Over Molding שאפשר את חיבורם יחד לצינור אטום (תמונה 3). זמן המחזור של תבנית אחת עמוד של 100 שניות וזמן המחזור של התבנית השנייה עמד על 120 שניות. עבודה משולבת זו, בה הקירור נעשה חיצונית, אפשר למכונת הזרקה להזריק חלקים במהירות גובהה יותר וייעל את התהליך כולו. כל אחת מהתבניות הייתה צריכה תנאי הזרקה שונים ומערכת הבקרה של TOYO ידעה לסנכרן ביניהם. גישה זו תואמת לגישת החברה ששמה דגש לא רק על מכונות מצוינות אלא על בניית תאי ייצור שלמים לקבלת מוצר מושלם עם צמצום התלות בכוח האדם.

ייצור במערכת Multi Mold של TOYO. ייצור צינור בצורת-S בשני חלקים בתבנית אחת ועליהם Over Molding בתבנית אחרת.