מערכת N2Seal מונעת הצהבה ונקודות שחורות בהזרקה, מצמצמת את טיפולי התחזוקה וזמן הניקיון ומונעת ספיחת מים לפולימר

תמונה 1: מערכת אספקת חנקן המשולבת במכונת הזרקה Si-130-6s של TOYO.

בפולימרים מסוימים, הזרקה בנוכחות חמצן הקיים באטמוספירה עלולה לגרום לבעיות איכות. בניהן ניתן למנות הצהבה של הפולימר, פגמים בפני השטח ונקודות שחורות. הזרקה בנוכחות חמצן יוצרת גם הצטברות שכבת קרביד על הבורג והקנה המצריכה טיפול תחזוקה וניקיון. 

פתרון אפשרי הוא הזרקה בנוכחות חנקן. חברת TOYO משיקה את מערכת N2Seal המספקת פתרון לבעיה.

מערכת מבוקרת ומובנית במכונת ההזרקה לאספקת אווירת חנקן מגינה

מערכת ה-N2Seal בנויה ממחולל חנקן חדש וקומפקטי, מסוג PSA, המשתלב בתחתית של מכונות ההזרקה מסדרת Si-6s. לצד המחולל מציעה החברה פלטות הזנה ייעודיות לחנקן המולבשות על צוואר המכונה. אספקת חנקן מתקבלת בעזרת שימוש בחומר סופח ובאוויר דחוס המאפשרים דרגת ניקיון גבוהה של 99.9% ומעלה.

השימוש בפלטות ההזנה מאפשר החלפה יעילה של החמצן סביב הפולימר באווירת חנקן מגינה. היא כוללת מנגנוני הפעלה ועצירה, וכן חיישנים המנטרים את ריכוז החמצן דרך מסך הבקרה של המכונה.

תמונה 2: חימום ABS ו-COC ממוחזר באווירת חמצן או חנקן. השימוש בחנקן מונע את ההצהבה.
מניעת הצהבה וכתמי שריפה שחורים

עיבוד הפולימר באווירת חנקן מונעת את הצהבתו. בבדיקה שנעשתה עם פולימרים מסוג COC ו-ABS נראה בבירור כי הפולימרים שמרו על צבעם, בניגוד למצבם בעבודה בסביבת חמצן. 

גם תופעה של נקודות שחורות נמנעת מכיוון שאין בסביבה חמצן שיכול לשמש כמקור בעירה. תופעה נוספת שמושגת בזכות העיבוד באווירת חנקן היא מניעה של ספיחת מים על ידי הפולימר. גם ברמת התחזוקה קיימים יתרונות כאשר הרחקת החמצן מהתהליך מפחיתה היווצרות והיצמדות קרבידים אל בורג ההזרקה והקנה. כך נשמר ניקיון הציוד, זמן העבודה בין טיפולי האחזקה מתארך וזמני הניקוי מתקצרים.

תמונה 3: השפעת מערכת ה-N2Seal על הצטברות קרבידים על גבי בורג ההזרקה בהזרקת PPS. למעלה ללא N2Seal. למטה – שימוש ב-N2Seal.