ה-Robo90 כוללת רובוט SCARA מתוצרת החברה המאפשר שליטה נוחה ומדויקת על זווית הפד. התא החדש מקצר את זמני הסט- אפ ותומך בהדפסות מורכבות ברזולוציה גבוהה

תמונה 1: KENT משיקה תא רובוטי חדש הכולל רובוט SCARA להדפסת טמפון.

פרסונליזציה במיתוג המוצר הולכת ותופסת תאוצה. ההשלכות של מגמה זו על תהליכי הדפסה וסימון, היא עליה בכמות סדרות הייצור הקטנות, מצב המכונה בקרב היצרנים – Low Volume, High Mix. כשמדובר במדפסות טמפון, היה קושי בעבר לספק מענה לצורך זה. זמני הסט-אפ הארוכים, ביחס לזמן ההדפסה בפועל, היו צוואר הבקבוק. צורך זה סיפק את המוטיבציה לחברת KENT בפיתוח ה-Robo90, תא רובוטי חדש הכולל הדפסת טמפון ארבעה צבעים.

על מה מדובר?

בשיחה עם דיוויד האו, הבעלים והמנכ"ל של חברת KENT הוא מספר: "אחד האלמנטים הבעייתיים בסט-אפ של מכונות הדפסת טמפון סטנדרטיות הוא זווית הפד ומיקומו ביחס למשטח המודפס. כאשר מדפיסים תמונה מרובת צבעים, איכות התמונה תלויה באופן הדוק בדיוק בפרמטרים הללו. כל סטיה קטנה בהדפסת אחד הצבעים מעוותת את התפלגות הצבעים של התמונה כולה". כאן נכנס לפעולה רובוט ה-SCARA מתוצרת החברה ששולב בתא הרובוטי. הוא מהווה כלי נוח ומדויק לתכנות הזויות והמיקומים המדויקים של הפד בתהליך ההדפסה. 

"פישטנו את אלמנט התכנות בתהליך הסט-אפ. בהשוואה לתהליך חליפי, שילוב של שולחן מסתובב המשנה את המיקום והזווית של המוצר המודפס ביחס לפד, זמן זה מתקצר משמעותית. תכנות ה-Robo90 פשוט מאוד, ודומה בעקרונותיו למכונות הדפסת טמפון סטנדרטיות. ה-SCARA נשלט באמצעות ממשק הבקרה של המכונה וכך העובד לא צריך לעסוק בתכנות מסובך".

תמונה 2: KENT משיקה תא רובוטי חדש הכולל רובוט SCARA להדפסת טמפון.

איכות הדפסה יוצאת דופן – גם בהדפסות עדינות וקטנות

המדפסת מצליחה להגיע למהירות הדפסה של 12 שניות. תכנות ה-SCARA מאפשר להגיע לרזולוציות גבוהות מאוד בזכות הדיוק בזווית הפד, שיכולה להגיע לשברירי מעלות. שילובו מעניק דרגת חופש חסרת תקדים, וכוללת אפשרות סיבוב של 360 מעלות. שינוי זווית הפד איננה משפיעה על מיקומו בציר XY, מאחר והוא מתבצע באופן מדויק ממרכזו. הרובוט מתוצרת KENT, אולם למי שמתעקש, אין מניעה לשילוב רובוט SCARA מיצרנים אחרים. המכונה מתאימה להדפסות על חלקי פלסטיק, וכן על חלקי מתכת ועץ.

המערכת החדשה כבר פעילה בשטח נמצאת בשימוש אצל לקוחות שונים של החברה. ניתן לשלב בה גם מערכת לביקורת איכות בזמן אמת. גם כאן מסייעת KENT באינטגרציה ומשלבת את החומרה המתאימה למערכת ה-VISION הנבחרת.

דגמים מתקדמים בדרך

חברת KENT שמה על גדול על חדשנות ופיתוחים בתחום דפוס הטמפון. בתכנון העתידי של התא הרובוטי, יכללו גם אפשרות של Pick & Place מתוך מכונת ההזרקה עצמה וכמות הצבעים המודפסים תגדל לשישה.