מכונות ייעודיות לחומרים ממוחזרים הוצגו בתערוכה ביפן. בנוסף מכריזה החברה על מעבר לתקן בטיחות חדש ברבעון השני של 2024

בתערוכת IPF Japan 2023 שנערכה בסוף נובמבר, הציגה TOYO דגמים חדשים של מכונות הזרקה חשמליות המאפשרות עבודה יעילה עם חומרים ממוחזרים ויכולת הזרקה מולטי קומפוננטית.

מכונת הזרקה עם יחידת ערבוב מובנית: Si-80-7

 כאשר מזינים למכונת ההזרקה ערבוב יבש של חומר בתול וגרוס, עקב הבדלים בצפיפות הנפחית ובצורת החלקיקים, הערבוב המקורי אינו נשמר. כתוצאה מכך, ההזנה אינה נעשית ביחס קבוע ומדויק של החומרים. עובדה זו גורמת לשונות במוצר הסופי המוזרק. TOYO מציעה פתרון לבעיה זו באמצעות יחידת ערבוב מובנית עם שתי כניסות שונות לחומרי גלם – ראשית ומשנית. באופן הזה, מושג קצב זרימה קבוע מהכניסה הצדדית ויחס הערבוב נשמר לאורך כל תהליך הייצור. 

תמונה 1: יחידת הערבוב המובנית לחומרים גרוסים ובתוליים ב-Si-80-7.

הזרקה עם אוירה מגינה לשיפור איכות המוצר הסופי: Si-180-7

החמצן שנמצא באוויר מזרז תהליכי דגרדציה תרמית ודהיית צבע כתוצאה מהטמפרטורות הגבוהות בתהליך ההזרקה. בנוסף, זיהומים אורגאניים הקיימים בחומרים ממוחזרים יכולים להצטבר על הציוד המכאני. TOYO מציעה הזרקה באווירה מגינה, באמצעות מחולל חנקן, N2 Seal, המותקן מתחת למכונה לחיסכון מירבי בשטח של רצפת הייצור. ניתן לשלוט על קצב זרימת החנקן ממסך מכונת ההזרקה. 

תמונה 2: מבט אל פנים התבנית. משמאל: הזרקה בתנאים רגילים. מימין: תבנית ללא זיהומים, הזרקה באווירה מגינה.

מכונת הזרקה עם מערכת הוצאת גזים ולחות המייתרת את הצורך בייבוש מקדים: Si-100-7

לחות וזיהומים אורגאניים גורמים גם לירידה באיכות המוצר הסופי. TOYO תוקפת בעיה זו מזווית נוספת באמצעות מערכת αΙΙ להוצאת גזים במהלך תהליך הפלסטיפיקציה ושימוש בבורג SAG. זהו בורג ייחודי עם גזירה נמוכה המצמצם את היווצרות הגזים בשלב ההיתוך. שימוש במערכת SAG+αΙΙ מייתר את הצורך בייבוש מקדים וחוסך כ-7 טונות בשנה של פליטות פחמן דו חמצני, וחוסך מקום יקר ברצפת הייצור.

בעבודה עם חומרים ממוחזרים, מנטרת מערכת הבקרה meltcon את צמיגות ההיתך באופן רציף ומטפלת בשינויים עקב הבדלי אצוות במהלך תהליך הייצור. 

יחידה המאפשרת הזרקה מולטי-קומפוננטית: Si-130-7

מכונות מולטי קומפוננטיות מהוות השקעה יקרה בציוד ותופסות מקום נרחב ברצפת הייצור. TOYO מציעה יחידת הזרקה חשמלית המורכבת ישירות על תבנית של מכונת הזרקה רגילה, ומאפשרת הזרקה מולטי קומפוננטית של צבעים או חומרים שונים במוצר אחד. את היחידה ניתן לחבר למערכת הבקרה הקיימת ולשלוט עליה משם. היחידה הקומפקטית פותחה על ידי חברת Canon Mold, קלה לתחזוקה, ומאפשרת ייצור הדיר במיוחד. ניתן להתקינה בקונפיגורציות שונות. 

מעבר לתקן בטיחות חדש החל מאפריל 2024

במטרה לשפר את בטיחות מכונות ההזרקה שלה, TOYO מאמצת את התקן היפני JIS B6711, אשר מבוסס על תקן ISO 20430:2020. המעבר לתקן החדש גרר שיפורים רבים שנעשו במכונות ההזרקה כמו חלון מחוסם בדלת הבטיחות, כפתור כיבוי חירום מוגדל, נעילה אלקטרומגנטית של דלת הבטיחות, הוספת לחצן להפעלת מצב סמי-אוטומטי, הפסקת זרם חשמלי למנוע בעת פתיחת יחידת התבנית, בטיחות מוגברת במהלך פתיחת התבנית, הוספת מגינים באזורים חמים ועוד.