יבשן איכותי למגוון תפוקות או מפרידי אבק של החברה היפנית ישפרו את האיכות, יצמצמו פחתים ויעבדו חלק, ללא תקלות. כי זה מה שיפנים יודעים לעשות!

תמונה 1: יבשן MFR-100F מתוצרת HARMO היפנית להרחקת לחות מחומרי הגלם.

מנהלי רצפת ייצור ועובדי מחלקות איכות רבים יודעים היטב כמה אבקה וקצת לחות יכולים להזיק. יום קיץ לח במיוחד במישור החוף, שק חומר גלם שנחשף לגשם בחורף או הגעה של אצווה בעייתית קורים לכולנו. 

טיפול מקדים בחומרי גלם לפני כניסתם לתהליך הייצור הכרחי בייצור רגיש או עם חומרי גלם מסויימים. HARMO היפנית מציעה יבשנים איכותיים ומפרידי אבק לתעשייה.

יבשן עוצמתי חסכוני במקום

חלק מחומרי הגלם בתעשייה שלנו הם היגרוסקופיים הסופחים לחות. הכנסתם למכונות העיבוד כמו שהם עלולה לגרום להפסדים משמעותיים עקב כמות גדולה של פחת. בועות וסימנים במוצרי ניילון (PA), מוצרי פוליקרבונט (PC) שלא עומדים בקריטריונים נדרשים של שקיפות ומוצרי PET שבירים, כל אלה הן דוגמאות לבעיות איכות נפוצות הנגרמות מהימצאות של לחות.

היבשנים מסדרת MDR/MFR של HARMO מאפשרים הרחקת לחות יעילה כשלב נוסף בתהליך הייצור. הם תופסים שטח רצפת ייצור מצומצם ומייבשים את חומר הגלם באמצעות הזרמת אוויר קר ויבש עם נקודת טל של מינוס 45 מעלות, המכיל מעט מאוד לחות. היבשנים קלים במיוחד לניקוי ולא מצריכים עבודת תחזוקה מיוחדת בעת החלפת חומרי הזנה. מכסה שקוף מאפשר לראות את המתרחש בחלל הפנימי בנוחות. בנוסף, הם מכילים שסתום לשליטה בגובה חומר הגלם אשר ביבשן, כאשר כל הדגמים מגיעים עם מפוח צנטריפוגלי בהספק של שני כוחות סוס. המפוח שימושי במיוחד במקרים בהם לא ניתן להצמיד את היבשן למכונה עקב מצוקת מקום על רצפת הייצור. היבשנים מגיעים בטווח רחב של דגמים, והם מסוגלים להכיל בין 15 ק"ג ועד ל-150 ק"ג חומר גלם.

מייצרים עם חומר גלם גרוס המכיל אבק? מפריד האבק הסלילי של HARMO פותר את הבעיה

סימני שריפה, כתמים לבנים וחוסר אחידות בצבע המוצר נגרמים לעיתים קרובות מאבק המצוי בחומר הגלם. אבק זה יכול להיווצר עקב החיכוך של גרגרי חומר הגלם בינם לבין עצמם, או במגעם עם חומרים אחרים במהלך תהליך הייצור והשינוע שלהם. בנוסף, מפעלים רבים גורסים את הפחת הפנים מפעלי שלהם בעצמם על מנת לחזור ולהשתמש בו כחומר גלם. גם זה תהליך המייצר כמות משמעותית של אבק.

חברת HARMO מציגה מיכל הזנה (Hopper) סלילי המשלב זרמי אוויר אנכיים, מלמטה למעלה, המסתחררים במיכל יחד עם חומר הגלם והאבק. האוויר הנע בצורה סלילית בתוך המיכל גורף את האבק והחלקיקים הקטנים, בעוד גרגרי החומר הגלם הכבדים הנותרים נופלים מטה בדרכם אל מכונת העיבוד. ניתן לשלב במיכל פילטר המסנן את החלקיקים לפי גודל וצורה, כאשר נקודת יניקה בראש המיכל קולטת את האבק ומרחיקה אותה. כלי זה יכול להוות גם פתרון יעיל לערבול פשוט של חומרים גרוסים.

תמונה 2: מימין, מיכל הזנה (Hopper) סלילי. משמאל, סכמה הממחישה את פעילותו.

  

השקעה חד פעמית בציוד איכותי יכולה לסייע בטיפול מקדים לחומרי הגלם, להגדיל את הפרודוקטיביות ולהביא להפחתה משמעותית בפחתים.