החברה מציעה מגוון של ציוד פריקה עבור תעשיית הפלסטיק, ביניהם מוטות, מאווררים, דיזות ואקדח פריקה ייחודי וקומפקטי שאינו מצריך חיבור לרשת החשמל 

תמונה 1: מאווררי הפריקה L-90 ו-CF300 ומוט הפריקה מסדרת SJ של חברת Vessel היפנית.

אולמות הייצור בעולם הפלסטיקה מלאות במכונות ענק, אך לעיתים קרובות פתרונות לבעיות משמעותיות מגיעים בחבילות קטנות. הציוד של Vessel היפנית, פותח מתוך הבנה מעמיקה של הצורך בפתרונות גמישים וניידים באולם הייצור. בין השאר, החברה מספקת ציוד לניטרול חשמל סטטי מבוסס קורונה או פלזמה, המותאם לצרכי הלקוח ויישומים מגוונים פרטניים. פתרונות אלו רלוונטיים במיוחד לקיץ המתקרב אלינו בצעדי ענק ומחריף את התופעה. 

אקדח הפריקה האלחוטי של Vessel 

אקדחי פריקת החשמל הסטטי של החברה מהווים פתרון יעיל ונוח למגוון יישומים. אחד הדגמים המעניינים שמציגה החברה הוא Pneu-Power Ion Gun No.G-9, אקדח מיינן נייד שמנטרל חשמל סטטי ללא צורך בחיבור לאספקת חשמל חיצונית. תנועת אוויר דחוס מאספקת האוויר המפעלית מסובבת את להבי המנוע של הגנרטור לטובת ייצור מתח גבוה ליינון. מחסנית הגנרטור ניתנת להחלפה וממוקמת בחלק האחורי של האקדחהאקדח מנטרל את החשמל הסטטי במהירות תוך שנייה בודדת. כלי זה מתאים במיוחד להגנה על מוצרים אלקטרוניים רגישים ולקווי הרכבות, כאשר הוא מבטיח כי החלקים המורכבים לא ייצמדו אחד אל השני. 

אקדח יינון נוסף של החברה, ה-Ionizing Gun No.G7R-E, גם הוא קומפקטי וקל משקל עם אחיזה ארגונומית המותאמת לכף היד. בניגוד לפיתרון הקודם, הוא מצריך חיבור הן לחשמל והן למערכת האוויר הדחוס של המפעל. הוא מצויד בנוסף בפנס LED לבן המאפשר בדיקה חזותית של נוכחות אבק. ניתן לרכוש זרבובית להחלפה בהתאם ליישומים שונים, והאלקטרודה ניתנת להחלפה בקלות. 

היישומים השונים של מוטות פריקה 

המוטות של Vessel מציעים פתרונות פריקה המתאימים במיוחד ליריעות ומסועים. הם מונעים מהמוצר להידבק למסוע בשל נוכחות חשמל סטטי ומסירים לכלוך ואבקהמוטות מתאימים גם ליריעות המשולבות לעיתים לפני עמדת התרמופורמינג במכונות האריזהכמו כן, ניתן למקם אותם מעל תבניות הזרקההדבר חשוב במיוחד עבור מכונות הזרקה הפולטות את המוצרים למסוע הנכנס לחדר נקי, כאשר במצב זה נמנע מאיתנו לשים את המוט מעל המסוע. 

פתרונות מסדרת C של החברה מאפשרים חיבור מוטות בטור וביטול חשמל סטטי לאובייקטים במרחק של 50-100 מ"מ. טווח הנטרול הינו 30 וולט. המוטות מחוברים למערכת האוויר המפעלית ובעלי אלקטרודה מטיטניום. מתאפשרת תחזוקה נוחה ושינוי ראש אלקטרודה במהירות. תדר העבודה ניתן להתאמה עבור נטרול חשמל סטטי מקסימלי. החברה מספקת גם מוטות מסדרת SJ לעבודה במתח גבוה ומרחקים גדולים. הם עובדים במרחק של 50-2000 מ"מ, וטווח נטרול של 50 וולט. 

מאווררי פריקה לכיסוי שטח רחב 

מאווררי ניטרול חשמל הסטטי של Vessel מספקים פתרון לכיסוי שטח רחב של עבודה. דוגמא ליישום הוא בעמדות פריקה של חומר גלם. דוגמא נוספת היא בעמדות ההטבעה בחום שם הם שומרים על יציבות הסרט. הסטה שלו בעקבות חשמל סטטי פוגעת באיכות ההדפסה ומפחיתה את התפוקה. 

דיזות פריקה קומפקטיות ליישומים נקודתיים 

החברה מציעה גם דיזות פריקה כפתרון נקודתי קומפקטי לנטרול חשמל סטטי עבור רכיב מסוים בשולחן ההרכבהפתרונות אלו קלי משקל וניתן למקמם בכל כיווןתחזוקתם קלה לניקוי האלקטרודה והחלפת חלקיםגם הם זמינים במגוון זרבוביות לשימושים שוניםהדגמים כוללים נעילה אוטומטית במקרה של מתח גבוה ואזעקה לטובת בטיחות העובדים והציוד. 

פורסם ונכתב ע"י מגזין פלסטיק טיים