כתבה שפורסמה במגזין: plastictime.co.il
מאת: נרי ברנד

נראה שאצל משפחת נוימן התעשייה זורמת בוורידים. יובל נוימן, דור שני למייסד החברה, הצטרף לעסק המשפחתי ויהיה אמון על מחלקת האוטומציה בחברה. כצעד ראשון, נחתם הסכם בלעדיות עם חברת cts בתחום העגלות האוטונומיות

בתמונה מימין לשמאל: יובל, דובי ואהוד נוימן, מולטיפק פלסטיק

מעל ל-30 שנים פעילה MULTIPACK בתעשית הפלסטיק בישראל. בשנים האחרונות שינתה החברה את מיקודה ועברה מחברה המספקת מכונות הזרקה של TOYO לחברה המספקת פתרונות היקפיים לכל תהליך הייצור. לצד שינוי זה, חיזקה החברה את פתרונות האוטומציה שהיא מספקת מתוך אמונה כי התעשייה צועדת לכיוון זה. ואכן, מגיפת הקורונה שנכפתה עלינו נתנה אישור נוסף לכיוון זה ואף האיצה את התהליך.

את ניהול מחלקת האוטומציה בחברה לקח על עצמו יובל נוימן, הבן הצעיר שהצטרף גם הוא לאחרונה לעסק המשפחתי. ליובל, הנדסאי מכונות בהשכלתו, ניסיון הנדסי בפיתוח כלים חקלאיים המשלבים אוטומציה בחברת חוחובה. “מאז ומתמיד נמשכתי לתחום הטכני. אהבתי לבנות, לייצר ולתקן ואת התשוקה הזו והיצירתיות אני מביא איתי כאן ל-MULTIPACK“.

ניוד אוטונומי

לאחרונה נחתם הסכם בלעדיות של cts הגרמנית המייצרת עגלות אוטונומיות עם MULTIPACK הישראלית. “בתחום הזה נוכל לשנות רצפת ייצור במפעל מהקצה לקצה”, מבטיח יובל. “במקום עבודה ידנית ניתן להציע פתרונות שינוע של חלקים לעמדות שונות, למשקל, אריזה, מישטוח, ואיחסון. כך יהיה אפשרי לנתב אנשים לעבודות יותר מתוחכמות ולשפר את הבטיחות במפעל. הרשות לחדשנות תומכת במימון שינויים כאלו ואנחנו יכולים לעזור בהגשה”.
שינוי זה מהווה קפיצת מדרגה מחשבתית ודווקא כאן, חשיבה של מישהו מבחוץ יכולה להביא להתייעלות. “כאשר אנחנו מלווים מפעל אנחנו מסתכלים על מגוון היבטים: איכות עבודה, מהירות, בקרת האיכות, צווארי בקבוק ויכולות האוטומציה. אלו מאפשרים לנו לספק פתרון מתאים”.

גריפרים בהתאמה אישית

לצד פתרונות אוטומציה מתקדמים מציעה החברה גם פתרונות סטנדרטיים ומייצגת את ספקית הרובוטים הלינאריים HARMO. הצטרפותו של יובל תוכל לפתוח דלת לתכנון פתרונות אוטומציה אישיים מותאמי לקוח. “יזמנו תחום חדש של תכנון תפסנים (גריפרים) בהתאמה גבוהה למוצר, המתחברים לרובוטים הלינאריים של HARMO“, מספר יובל. “התכנון והייצור נעשים אצלנו בחברה ואנחנו נעזרים בקבלנות משנה לעיבוד השבבי. מוצר מדף סטנדרטי אינו תואם בצורה מלאה למוצר או לתבנית ומצריך התאמות. בתבניות יותר מורכבות או מרובות מובלעות צריך לעיתים להתקין על פלטה אחת מספר תפסנים שונים. יש פתרונות בתעשייה אבל הם דורשים מכל מפעל לאלתר. לפעמים, כשהפעולה מורכבת מידי, מוותרים על השימוש ברובוט וחבל. כאן אנחנו יכולים לעזור ולבנות אביזר קצה מותאם אישית לחלק”.

בזכות הקורונה

מעבר לאוטומציה מצריך השקעה מצד המפעל, אך התמורה גדולה, ייעול מערך הייצור, שיפור התפוקה, צמצום כוח האדם והגברת בטחון העובדים. “לדעתי מפעלים בתקופה כזו של קורונה, מבינים את הצורך בהפחתת כוח אדם והגברת הבטיחות”, מסביר יובל. “היינו מגיעים לשם בכל מקרה הקורונה זירזה קצת את לוחות הזמנים”.

ומה בעתיד?

“אנחנו פועלים במספר פרויקטים הכוללים שינוע חלקים אוטומטי ממחלקת ההזרקה למכונת ההרכבה בשיתוף cts. אנחנו מתחילים גם ללמוד את עולם הבקרה, המוח מאחורי האוטומציה. אנחנו מקיימים שיתופי פעולה עם חברות של מיכון מורכב להרכבות ומערכים אוטומטיים ובטוחים כי העולם נע לכיוון אוטומציה מלאה של מפעלים”.

הכל נשאר במשפחה

מלבד יובל, עובד בחברה גם אחיו אהוד שהצטרף לפני מספר שנים ואמון על תחום הפיתוח העסקי והשיווק. זאת לצד דוב, אביהם ומייסד החברה. “לא היה לי מובן מאליו להיכנס לעסק המשפחתי” אומר יובל. “לשמחתי, אנחנו מקבלים יד חופשית ורוח גבית מאבי דובי. חלוקת התחומים בינינו מאוד ברורה ויש לנו יכולות משלימות שלא מתנגשות ואמונה גדולה במקצועיות אחד של השני”.

לא בכל משפחה ניתן לעבוד יחד בשלום, אך נראה שפירגון הדדי, סבלנות ורצון להתפתח עוזרים למשפחת נוימן בהצלחה במשימה. לנו רק נותר לאחל בהצלחה.

למידע נוסף:

מולטיפק פלסטיק, יובל, 050-495-1657, Engineering@multipack-ltd.co.il