חברת HARMO מציעה מערכות מישטוח אוטומטיות בשלושה דגמים שונים. אלו יכולות להחליף את עבודת ידיים ולפתור בעיות נפוצות של משטוח ידני. המערכות חסכוניות ומחזירות את ההשקעה בתוך זמן קצר 

במידה ופס הייצור שלכם כולל אריזה ומשטוח ידניים, ללא ספק נתקלתם בבעיות כמו שריטות ופגמים בתוצרים עקב נפילה מהמסוע, טעויות במישטוח וסיכון לזיהום המוצר הנארז עקב מגע יד אדם. לעיתים, בעקבות מחסור בכוח אדם, קיים קושי להפעיל את המכונה 24/7. קושי זה גובר בעיקר במשמרת הלילה, אשר ממילא דורשת הוצאות כוח אדם גבוהות יותר. בנוסף בימים אלו קיימת דרישה לצמצם עובדים בפס הייצור על מנת למנוע התקהלויות ולהקטין את הסיכוי להדבקה במקום העבודה.  

לחברת HARMO היפנית פתרונות למישטוח אוטומטי היכולים לסייע. הפתרונות הוצגו בוובינר מקצועי עם מומחי החברה שהתקיים בשיתוף מולטיפק פלסטיק, נציגת החברה בישראל. בין המערכות שהוצגו הייתר Fly box – מערכת אוטומטית לאריזה ומשטוח המשחררת את העובד מעבודה רוטינית למשימות יותר חשובות ומועילות. המערכת מביאה חיסכון כלכלי ומחזירה את ההשקעה בתוך זמן של כשנתיים. מערכת המישטוח זמינה בשלושה סוגים שונים, היכולים להיות מותאמים אישית לצרכי הלקוח מבחינת גאומטריית הקופסאות הנדרשות לאריזת המוצרים. 

סוגי מערכות המישטוח: 

STP-V01– מערכת אוטומטית משתלמת במחיר: מערכת בעלת זרוע רובוטית המניחה את המוצרים בתוך הקופסה ביעילות ובמהירות, כאשר הקופסה יכולה להתחלף כל 15 שניות. מיקום החלק נעשה בצורה קלה ואוטומטית. מערכת זו זולה יותר ממערכות מקבילות ב-16%עיצובה דק יותר וניתן להשתמש במבחר רחב יותר של גדלי הקופסאות. היא מגיעה עם מסך מגע 5 אינץ' ידידותי למשתמש וממשק תפריטים קל לביצוע לתפעול 

STH-V01– מערכת לתפוקות גבוהותמערכת מילוי קופסאות זו מיועדת לעבוד במהירות מילוי גבוהה. המערכת מבצעת שינוי הקופסא בפחות מעשר שניות. קיים מבחר רחב של גדלים וכן אפשרות להתאמה אישית של גודל קופסא.   

STR-V01 – מערכת דו-קומתית: מערכת זו בעלת מסוע אשר מנתבת קופסאות מלאות לקומה התחתונה ואילו בקומה העליונה נמצאות הקופסאות הריקות המוכנות למילוי. המערכת חסכונית במקום, היות ומילוי ופריקת הקופסאות נעשית מאותה נקודת גישה. גם במערכת זו ניתן להתאים אישית את גודל הקופסא, עבור מוצרים נפחים או ארוכים. בנוסף, הקומה התחתונה ניתנת להארכה בצורה מודולרית, כדי שתכיל יותר קופסאות לאחר מילוי. 

תמונה 2: מערכת STR-V01- מערכת דו קומתית לניתוב קופסאות מלאות וריקות.
תמונה 2: מערכת STR-V01- מערכת דו קומתית לניתוב קופסאות מלאות וריקות.
אוטומציה לחיים קלים יותר 

לסיכום, ניתן לומר כי כל מפעל יכול להתאים את מערכת המישטוח המתאימה לו לצרכי קו הייצור. בימים אלו של בידודים והגבלות, ובעיה ממשית של מציאת כוח אדם, חשוב להכניס אוטומציה למפעל. זו תחסוך בהוצאות כספיות כגון משכורות, מיזוג אוויר וכן תאפשר ביטחון ייצורי ללא חשש. 

תמונה 1: מערכת STP-V01 למישטוח אוטומטי, מהיר וכלכלי.
תמונה 1: מערכת STP-V01 למישטוח אוטומטי, מהיר וכלכלי.

 

מאמר שפורסם במגזין Plastictime:

https://plastictime.co.il/%d7%9e%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%9f/3harmo/