מתוך כתבה שפורסמה בעיתון: https://plastictime.co.il/

חברת עמיעד מחזיקה במכונות הזרקה מבית TOYO לא פחות מ-25 שנה, ויש לה רק דברים טובים להגיד עליהן. “כל כך הרבה שנים והן עדיין עושות את העבודה היטב. אין לנו עוד מכונות ברצפת הייצור שהחזיקו מעמד כל כך הרבה זמן”

בתמונה: חתיכת היסטוריה. אשר כרמל, מנהל טכני ומנהל אחזקה בעמיעד על רקע שתי מכונות הזרקה תוצרת TOYO בנות 25 שנים שעדיין עובדות ברצפת הייצור.

חברת עמיעד פועלת כבר 57 שנים בתחום טכנולוגיות הסינון, וכמעט מחצית מהזמן הזה מלוות אותה מכונות ההזרקה של TOYO. “מבין 22 מכונות הזרקה ברצפת הייצור, שתי מכונות הן של TOYO. הן מיוחדות”, אומר אשר כרמל, מנהל טכני ומנהל אחזקה בעמיעד. “זה כנראה זן מיוחד של מכונה. למרות גילן, הן עושות את העבודה כמו שצריך ולא דורשות הרבה תחזוקה. אין לנו עוד מכונות שהחזיקו מעמד כל כך הרבה זמן ושמרו על ביצועים כאלו. אנחנו מייצרים איתן, בהתאם לגודל התבנית, ולא חוששים להעלות עליהן גם מוצרים רגישים.

סטאפ מהיר

עמיעד מפעל המאופיין במוצרים רבים ושונים. “אנחנו מפעל מאוד ורסטילי, מפעל של פרויקטים”, מעיד אשר. “במחלקת ההזרקה אפשר להגיע אף לשמונה סטאפים ביום. קורה לנו שאותה מכונה עובדת תוך 24 שעות עם 3 תבניות שונות. לכן חשוב לנו מאוד זמן הסטאפ. גם כאן, למרות גילן המופלג, זמן הכיול במכונות TOYO דומה למכונות חדשות בהרבה, אין משהו שמצריך מהטכנאי לצאת מהקופסה”.

שירות מקצועי ואדיב – מולטיפק פלסטיק

מייסד מולטיפק פלסטיק, שאחראית על TOYO ישראל, מחזיק בוותק מכובד, כמו המכונות. בשנים האחרונות הצטרף הדור החדש לחברה והוא מצעיד אותה בגאון קדימה. לפני כ-3 שנים הצטרף לחברה הבן אהוד ותפס פיקוד על מחלקת הפיתוח העסקי ואחיו יובל נכנס לתחום ההנדסה לפני כשנה. “אהוד ויובל לקחו את העסק ודוחפים אותו קדימה. ניכר שהעסק יקר לליבם. הם עשו מהפיכה גדולה בשירות: הרחבת מערך הטכנאים, זמן התגובה והמקצועיות. המענה כמעט מיידי, יום מרגע הקריאה”, מספר אשר.

מכונות אמינות, כמעט אפס תקלות

“בשנים האחרונות היו לנו רק שתי תקלות מכונה ושתיהן תוצאה של טעויות אנוש. באחת ממשמרות הלילה, טכנאי שלנו עבד עם חומר משוריים שלא יכול לעמוד בצילינדר זמן רב. החומר שהה בקנה מעל לשלוש שעות והתקשה כמו בטון. בניסיון להוציא את החומר גזר למעשה את הצילינדר לחתיכות. כאן לא הייתה ברירה ונאלצנו נאלצנו חלקים. מולטיפק הביאה לנו שתי הצעות מהירות. האחת של TOYO ממיפן והשניה של חברת Reiloy האמריקאית, המתמחה בייצור ברגים וצילינדרים לתהליכי הזרקה, שעושה חלקים לפי שרטוטים. בסוף בחרנו בה והתוצאה מצויינת”.

תוכנה פתוחה – לחופש פעולה

“המכונות החדשות של TOYO פועלות עם תוכנה פתוחה. זה יתרון גדול ומאפשר לבצע התאמות על המכונה באופן עצמאי. בהרבה מכונות אין את חופש הפעולה הזה והוא נדיר במיוחד בחברות יפניות”.

חייבים לרוץ קדימה

לשאלה מתי מתכננים להחליף את המכונות הוותיקות מסביר אשר כי התוכנית קיימת, אולם זה לא מכיוון שהן לא עובדות בצורה תקינה. “חייבים להתעדכן כל הזמן כדי להישאר רלוונטיים. עמידה במקום משולה להליכה אחורה. הניסיון הטוב שלנו עם TOYO גורם לנו לשקול ברצינות להכניס מכונות חדשות של החברה בסבב הרכישה הבא. משיחות עם עמיתים בתעשייה, נשמע שהמכונות החדשות של החברה משמרות את הרמה הגבוהה והיתרונות אליהם אנחנו רגילים כך שאם תשאלו אותי, העתיד עם TOYO ורוד”.