עידן חדש בדפוס טמפון

חדשנות דפוס טמפון- טכנולוגיה חדשה של חברת KENT לייצור גלופות לייזר לדפוס טמפון בשילוב עם תוכנת VR.01 שמותאמת לסוג הדפסה מיוחד זה, מאפשרת התגברות על בעיות שליוו דפוס טמפון משחר קיומו. הטכנולוגיה החדשה מאפשרת הדפסה אחידה, אטומה, וללא חורי סיכה. בנוסף, טכנולוגיה זו מאפשרת יצור ידידותי לסביבה, יעיל וזול יותר

במהלך 180 שנות קיומה של טכנולוגית דפוס הטמפון העקרונות הבסיסיים שלה לא השתנו. עדיין משתמשים בדיו, טמפון, גלופות, ומכונת הדפסה. למרות זאת ניתן לציין מספר תקופות שעברה הטכנולוגיה מאז תחילתה ועד היום. בנוסף, שינויים שונים אפשרו לטכנולוגיה להתרחב ליישומים אחרים מעבר להדפסת לוחות של שעונים שהייתה היישום המקורי שלה. השינויים האלה כוללים תהליכים חדשים, חומרים חדשניים, ומכונות חדישות. תהליך זה הפך את הטכנולוגיה לפופולרית יותר, ופתח אפשרות להדפיס על גבי אין ספור מוצרים שנמצאים בשימוש יומיומי.

ארבעה עידנים בחמישים שנים

דפוס הטמפון נשאר ללא שינוי משמעותי מתחילת דרכו כטכנולוגיה להדפסת לוחות שעונים, עד לשנות השישים של המאה העשרים. בסוף שנות השישים עברו המכונות תהליך מודרניזציה והחלו להופיע מכונות מכניות ברמות אוטומציה שונות. הטכנולוגיה נכנסה לתעשיות רבות כגון צעצועים פשוטים, חלקי פלסטיק, מסגרות משקפיים, ציוד משרדי, ועוד. בשנות השמונים הביקוש גבר ונכנסו לתחום גם מוצרים רפואיים, כלי בית, מצלמות, חלקי מחשבים, אלקטרוניקה, ועוד. ניתן לתחום את השינויים לארבע תקופות שונות:

התקופה הראשונה

התקופה הראשונה כוללת ארבעה שינויים עיקריים בשלושים השנים שבין 1960-1990:

  1. שינוי בחומרי הטמפון מג'לטין לגומי סיליקון.
  2. גלופות מפלדה מוקשה בעובי של 10 מילימטר הוחלפו בגלופות פלדת נירוסטה בעובי של מילימטר אחד, ומאוחר יותר לגלופות של 0.25 ו-0.5 מילימטר עשויות מפלדה דקה ומפולימרים.
  3. מכונות חשמליות החליפו את המכונות הידניות.
  4. שימוש דיו מבוסס מדללים (סולבנטים) שפותח בסוף שנות השישים.

התקופה השנייה

תקופה זו החלה עם החלפת אמבטיית הדיו הפתוחה בכוס הסגורה באמצע שנות התשעים. שינוי זה שיפר משמעותית את איכות ההדפסה ואת יעילותה. השימוש בכוס הקטין או הפסיק את אידוי הממיסים מהצבע ואפשר בקרת צמיגות מדויקת, הקטנת הזיהום ויצירת סביבת עבודה משופרת.

המעבר, שהתרחש קודם לכן, מגלופות 10 מילימטר לגלופות דקות של 0.25 תרם לחיסכון ניכר בעלויות ייצור ואפשר ייצור סדרות קצרות. כוסות ה-CMIC של חברת KENT השלימו את מהפכת הייעול והפכו לסטנדרט של התעשייה במהלך שני העשורים האחרונים.

על אף שעדיין ניתן למצוא אמבטיות פתוחות במדינות מתפתחות, הכניסה לעבודה עם הכוסות הסגורות אפשרה מעבר לסביבת עבודה נקיה יותר ולשימוש בטכנולוגיה לאפליקציות חדשות שלא ניתן היה לבצע עם אמבטיה פתוחה. הכוסות שינו את התפיסה שרווחה עד כניסתן על כך שהטכנולוגיה אינה אמינה ותלויה במומחיות המפעיל. מאז כניסת הכוסות הוכרה הטכנולוגיה כאמינה וכיציבה בייצור תעשייתי, והיא אינה תלויה במיומנות מיוחדת של המפעילים.

התקופה השלישית

תקופה זו מאופיינת בהדפסת טמפון ירוקה. בשנת 2008 פיתחה KENT טכנולוגית טמפון ירוקה להפסקת השימוש בחומרים כימיים. המטרה הייתה צמצום הזיהום, שיפור היעילות והקטנת עלויות ההדפסה. התהליך הירוק הציב רף חדש של סטנדרטים לכוסות, לגלופות, ולמכונות (שימוש במבנה גרניט במקום פלדה). מהלך זה דחף את כל תהליך ההדפסה לסטנדרטים גבוהים של שיפור התפוקה, הגברת היעילות וחיסכון בעלויות הייצור.

התקופה הרביעית

התקופה הרביעית מתאפיינת בטכנולוגית לייזר פורצת דרך שמאפשרת לדפוס הטמפון להדפיס סוגי תמונות שלא ניתן היה לנסותן בטכנולוגיה הישנה. שני שינויים עיקריים הובילו ליכולת הזו: האחד, מכונת לייזר בטכנולוגיית הסיב האופטי והשני, תוכנת 01.VR של KENT. חברת KENT החלה בפיתוח מערכת לייצור גלופות בלייזר בשנת 2000. בשנת 2008 הצליחה KENT לייצר גלופה ברזולוציה גבוהה באמצעות שימוש בלייזר סיב אופטי ובתוכנת החריטה המתוחכמת 01.VR. המערכת הצליחה לייצר גלופות ברזולוציה של עד 175 LPI (קווים לאינץ') לצורך הדפסת תמונה ברמת צילום או עד 300 LPI בנקודות להדפסת גרפיקה מלאה, אטומה ומוצקה. בפשטות ניתן לומר שהדפסת טמפון מאפשרת הדפסה ברמת תמונה באופן יציב ולפי דרישה.

הדפסה ברזולוציה גבוהה כזו היא כמעט בלתי אפשרית עם גלופות שיוצרו בשיטת הצריבה הכימית. גלופות פולימר יכולות לייצר הדפסה של 175 LPI אבל לא באופן עקבי או אמין.

נדרש ציוד הקרנה יקר, ונדרשים הן עובדי קדם-דפוס מנוסים והן תשומת לב מיוחדת במהלך התפעול. מערכת הלייזר של KENT בשילוב עם תוכנת העיבוד החדשנית מאפשרות ייצור אמין ויציב.

בעיות נפוצות בדפוס טמפון סטנדרטי

מעבר לחיסכון בחומרים כימיים בייצור גלופות פלדה, גלופות הלייזר עוזרות בפתרון בעיות שהיו קיימות בתחום ולא נמצא להן פתרון בחמישים השנים האחרונות.

  • חורי סיכה (בועות אויר) באותיות קטנות או קווים דקים: כאשר מדפיסים אותיות קטנות במיוחד נוצרות בועות אויר המונעות הדפסה חלקה. בתמונה גדולה של 110X 110 מ"מ למשל, שעמוסה באותיות קטנות ומשתמשת בפד גדול, קשה להימנע מבועות אלו. שימוש בגלופות פולימר ובהקרנה כפולה מקטין את התופעה אך התהליך אינו אמין ואינו יציב, ואורך חיי הגלופה קצר.
  • צבע לא אחיד: בהדפסת גרפיקה מלאה עשויים להתקבל שינויים בגוון במקומות שונים בהדפסה. התופעה נגרמת עקב עומק שונה באזורי הגלופה ומתרחשת בכל סוגי הגלופות הישנות כתוצאה מאופן ייצורן.
  • צבע לא אטום: עיקר הבעיה בצבעים בהירים על גבי רקע כהה. התופעה הזו דומה לקודמת ונגרמת בעיקר מאי דיוק בעומק הצריבה בייצור הגלופה.

כיצד מכונת הלייזר ותוכנת VR.01 מצליחות לפתור בעיות שנמשכו לאורך יובל שנים?

גלופת לייזר של KENT מיוצרות באופן אחיד מדויק ובר שליטה. הן משתמשות ברשת עדינה יותר, מונעות את תנועת הדיו מלפנים אחורה, מאפשרות רזולוציית גבוהה ופותרות בכך את הבעיות שהזכרנו למעלה.

אם ניקח לדוגמא את בעיית חורי הסיכה, רשת עדינה של 250-300 נקודות לאינץ' מסייעת לבעיה. במערכת המשולבת של KENT ניתן לחרוץ 350 נקודות לאינץ' (2.5 ס"מ) גלופות הלייזר מסייעות גם בבעיית אחידות הצבע וכן מאפשרות אטימות מלאה של האזור המודפס

יתרון נוסף וחשוב של הגלופות הוא אורך חייהן. בתנאים נורמליים גלופות לייזר מסוגלות לייצר עד כ-30,000 מחזורי הדפסה בגרפיקה רגילה ומעל ל-50,000 מחזורים בגרפיקה המורכבת מאותיות קטנות, בעוד שאורך החיים של גלופות פולימר ינוע מכמה אלפים בודדים ועד 10,000 מחזורי הדפסה.

לסיכום,

מכונות דפוס הטמפון של KENT, מבוססות גלופת לייזר F-20 ו-F-10 בשילוב של תוכנת 01.VR לא רק משפרות את איכות ההדפסה ומעלות את יעילותה, אלא גם מאפשרות להגיע לחיסכון משמעותי ע"י חיסכון ביריעות, בחומצות, בנוזלי פיתוח, בחומרי ניקיון וכמובן בזמן עבודה. גלופות בחריצת לייזר מציבות רף חדש בהדפסת טמפון. בנוסף להיותן ידידותיות לסביבה הן גם תומכות בתהליך זול ויעיל.

פורסם במגזין מאי 2019 PLASTICTIME