כתבה שפורסמה במגזין: plastictime.co.il
מאת: נועה אלבוחר

מגרסת ה-Gran Cutter של חברת Harmo מהווה פתרון איכותי לשימוש חוזר באנגוסים. החיתוך מתבצע בשני שלבים, מביא לתוצר איכותי ומאפשר להגדיל את כמות החומר הממוחזר בייצור

קשה למצוא היום אנשים שמתנגדים למיחזור. כולם רוצים להצטרף לטרנד הירוק, להציל את צבי הים ולשמור על כדור הארץ. אבל למיחזור יש יתרון נוסף ומשמעותי – יתרון לכיס. זאת במיוחד אם המיחזור בא בקלות, לא מצריך שטיפות ומיון ומספק חומר שווה ערך לחומר בתולי. עלות חומר הגלם במוצר הסופי יכולה להגיע ל-60%-70% וכל דבר שיכול לצמצמה – מבורך.

בהזרקה מקובל למחזר אנגוסים/ראנרים ולהחזירם לייצור. התהליך יכול להתבצע מרכזית, לפסולת המפעלית, או לכל מכונה בנפרד. למיחזור צמוד מכונה יתרון בהוצאות שינוע, ניהול מלאים וקצב תגובה מהיר לכל שינוי. לצורך כך ממוקמת מגרסה מתחת או בצמוד למכונת ההזרקה וכל החומר אותו היא גורסת מוחזר חזרה אליה.

איך גורסים נכון?

את שיירי הפלסטיק יש לחתוך לחלקיקים אחידים ככול הניתן, בגודל ובצורה, תוך הימנעות מיצירת אבק. אלו מפריעים להתכה איכותית של חומר הגלם, ואף עלולים לגרום לנקודות שרופות בחלק. חברת Harmo היפנית משיקה דגם חדש של מגרסות המיועד בדיוק לכך.

איך שומרים על גודל חלקיקים אחיד ומעט אבק?

ה-Gran Cutter (דגם SPC) מבצעת חיתוך דו שלבי: חיתוך גס על ידי להבים מסתובבות, וחיתוך נוסף באמצעות לחץ.

מגרסה
מנגנון החיתוך של ה- Gran Cutterמבית Harmo. תהליך חיתוך דו שלבי המצמצם את שאריות האבקה ומביא לגודל חלקיקים אחיד

את הסכינים במגרסה ניתן להחליף כך שיתאימו טוב יותר לסוג החומר, בין אם מדובר בפולימר קשיח ובין אם מדובר ב-TPE גמיש. המגרסה שקטה, חסכונית באנרגיה ומתאימה לעבודה גם בחדרים נקיים.

גודל חלקיקים אחיד במיוחד (מקטע כחול) באמצעות חיתוך עם Gran Cutter, בהשוואה לחברות מתחרות בשוק

כמה תחסכו בעזרת חיתוך עם Gran Cutter?

מקרה בוחן לייצור חלקי פוליאצטל (POM) שערכה החברה, הראה ששימוש במגרסה יכול לחסוך עד 22,680 דולר בשנה, באמצעות מיחזור איכותי של אנגוסים בקווי הייצור (תמונה 3). זאת על ידי קיצור זמני המחזור והעלאת כמות החומר הממוחזר.

חיסכון של עשרות אלפי דולר בשנה בעלויות חומר הגלם על ידי שימוש חוזר באנגוסים בעזרת מגרסת Gran Cutter של Harmo.